O nas

TAK SIĘ ZACZĘŁO...

a może by tak SAILże?

Dlaczego?

Czas pokazał, że pewne idee i co tu dużo mówić – tęsknoty – są ponadczasowe. Wpojone nam za młodu wartości, które wynieśliśmy z domu, a także w kilku przypadkach wartości, które wynikają z tradycji harcerskich, gdzie jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zaczynaliśmy swą przygodę z żeglarstwem i zawiązywaliśmy pierwsze przyjaźnie.

Mazury historia

22446750_10155807611627272_505556463_n

22361262_10155807596902272_867123493_n

Kilometry przebytych szlaków turystycznych, radość z obcowania z naturą wciąż są w nas żywe.

Choć pochodzimy z różnych stron Polski, zupełnym przypadkiem, a może zrządzeniem losu pierwszy raz spotkaliśmy się na Mazurach

Stowarzyszenie SAILże

Początkowo pływaliśmy w niewielkim gronie lecz wkrótce skrzyknęliśmy wokół siebie grupę kolejnych zapaleńców, którzy zaprzedali duszę żaglom i którzy potrafią czerpać radość nie tylko z wygód, ale czasem z dość spartańskich warunków. Za to w otoczeniu przyrody i ludzi, z którymi zawierane są nowe przyjaźnie i więzi na całe życie.

Po kolejnych regatach, a przed nowym sezonem żeglarskim, wiosną 2017 roku powstał pomysł sformalizowania naszej grupy i zawiązania stowarzyszenia. Plany krystalizowały się między jedną wycieczką rowerową po Lesie Wolskim, a kolejnym wypadem na rolki w słoneczną, choć chłodną majówkę. Tak właśnie powstało SAILże…

Nazwa klubu zrodziła się spontanicznie, a ojcami chrzestnymi całego przedsięwzięcia byli:

 

piotr

 

Piotr – z wykształcenia pedagog, wieloletni instruktor harcerski, a także obozowy instruktor żeglarstwa, który swój patent otrzymał w 1988 roku;

 

 

 

 

Krzyś

 

Krzysztof – na co dzień zajmujący się finansami, pasjonat żeglarstwa. Pierwsze szlify zdobywał na Mazurach jako dziecko… miłość do żagli trwa do dnia dzisiejszego;

 

 

 

 

 

Filip – prawdopodobnie ostatni prawdziwy Wiking. Pedagog i podobnie jak Piotr instruktor harcerski, prowadzący przez wiele lat wędrówki żeglarskie po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

 

 

Wszyscy trzej zostali pierwszym Zarządem Stowarzyszenia Sportowego SAIL-że.


Kilka faktów

  • W naszym Stowarzyszeniu nastawiamy się na rekreacyjną formę aktywności sportowych. Działamy bardziej na poziomie amatorskim niż zawodowym – chcąc aktywnie spędzać czas, ale także wciągać w naszą pasję kolejne pokolenia.
  • Mamy doświadczonych sterników morskich, kolejni już robią kursy i przygotowują się do egzaminu.
  • Mamy doświadczenie w organizacji wyjazdów grupowych, a nawet niezbędne uprawnienia do pracy z dziećmi.
  • Znamy akweny po których pływamy, choć wciąż poszukujemy i odkrywamy nowe miejsca ...
  • Po zakończonym Regatami sezonie żeglarskim nie zapadamy w zimowy sen. Organizujemy w podgrupach wyjazdy narciarskie, jednodniowe wypady rowerowe, a także staramy się aktywnie spędzać czas na wycieczkach po górach i szlakach turystycznych.
  • Po zakończonym Regatami sezonie żeglarskim nie zapadamy w zimowy sen. Organizujemy w podgrupach wyjazdy narciarskie, jednodniowe wypady rowerowe, a także staramy się aktywnie spędzać czas na wycieczkach po górach i szlakach turystycznych.
  • Co nas wyróżnia? Jesteśmy SAILże! - Sorry taki mamy KLIMAT! 😉

Chcesz poczuć klimat SAILże? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT