Partnerzy SAIL-że

nj
Gold Drop Sp. z o.o. w Limanowej od 1991 roku działa na rynku chemii gospodarczej, a od 2009 uruchomiła produkcję pierwszego wyrobu z oznakowaniem Ecolabel, które jest oficjalnym europejskim wyróżnieniem przyznawanym wyrobom spełniającym wyższe normy środowiskowe i jakościowe.

Zamierzeniem firmy Gold Drop jest stały zrównoważony rozwój firmy i jej produktów, zdobywanie nowych rynków sprzedaży, dostosowanie oferty do wymagań klientów przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Ważne miejsce zajmuje inwestycja w zasoby ludzkie, jak również dzielenie się sukcesem ze społecznościami lokalnymi. Zgodnie z przyjętą Polityką Jakości i Środowiskową oraz zasadą zrównoważonego rozwoju w naszej firmie podejmujemy szereg działań na rzecz ochrony środowiska:

  1. Dbamy aby nasze wyroby były bezpieczne dla użytkowników i otaczającego środowiska.
  2. W roku 2009 uruchomiono produkcję pierwszego wyrobu z europejskim oznakowaniem Ecolabel, które jest oficjalnym europejskim wyróżnieniem przyznawanym wyrobom spełniającym wyższe normy środowiskowe i jakościowe. W skład serii wyrobów „eco-line” wchodzi już kilka produktów, a seria ta jest w dalszym ciągu rozwijana.
  3. Racjonalne wykorzystujemy zasoby naturalne, energię – w tym energię słoneczną poprzez zastosowanie kolektorów słonecznych. Modernizujemy stosowane technologie i urządzenia. Wprowadzamy urządzenia o nowoczesnych parametrach co pozwala na mniejsze zużycie energii oraz gazu ziemnego. Uruchomiony nowoczesny system wentylacji mechanicznej umożliwia odzyskiwanie wytworzonego na hali ciepła do jej dalszego ogrzewania.
  4. Stosujemy zasadę minimalizacji odpadów podejmując w tym zakresie szereg działań. Równocześnie w każdym dziale obowiązuje segregacja odpadów z podziałem na tworzywa sztuczne, papier, odpady komunalne oraz odpady niebezpieczne. Co roku ustalane są cele i zadania środowiskowe do zidentyfikowanych aspektów środowiskowych. Zadania te związane są głównie z zapobieganiem zanieczyszczeniom oraz ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko. Wnosimy wszelkie opłaty za gospodarcze korzystanie ze środowiska.
  5. Realizując procesy produkcyjne stosujemy zasady Dobrej Praktyki Produkcyjnej. Dążymy do świadomego i odpowiedzialnego działania całej załogi na rzecz jakości i środowiska.”

 

 

 

hotelW Tęgoborzy, nad jeziorem Rożnowskim. Wygodnie i komfortowo wypoczniecie w Hotelu Litwiński, który powstał na miejscu Ośrodka Wypoczynkowego „Witrum” Huty Szkła z Ząbkowic Śląskich. Budynek został odremontowany, a cały kompleks stanowi ciekawą i niedrogą ofertę dla turystów. Dzięki swojej atrakcyjnej lokalizacji jest to doskonałe miejsce do indywidualnego wypoczynku, imprez integracyjnych bądź szkoleń. Obojętnie czy przyjedziecie z rowerami, czy z zamiarem pływania na żaglach – POLECAMY!

Bliskość gór sprawia, że rejon ten jest atrakcyjny nie tylko dla żeglarzy i rowerzystów. W Beskidzie Wyspowym wytyczono wiele pieszych szlaków, na których można podziwiać piękno przyrody. Przygotowane są również miejsca widokowe, z których rozciąga się szeroka panorama na okolicę. A skoro o pięknych widokach… Z okien Hotelu Litwiński, rozciąga się piękna panorama okolicy, zdobiona z jednej strony błękitem jeziora, z drugiej zaś szczytami gór.